Woda to nie wszystko – ranking wód mineralnych – MAGNEZ

Z poprzedniego artykułu z serii „woda to nie wszystko”, która ma dostarczyć Ci niezbędnej wiedzy jak odróżnić wartościową wodę butelkowaną od wody o niskiej wartości wiesz już, że te wartościowe to:

 • naturalne wody mineralne, średnio lub wysoko zmineralizowane
 • suma składników mineralnych wyższa niż 500 mg/l

Te dwie cechy wody mogą świadczyć o tym, że mamy od czynienia z wodą wartościową i jest prawdopodobne, że zamiast wypłukać z organizmu ważne minerały posłuży do ich uzupełnienia. To jednak nie wszystko. Zdarza się bowiem, że woda spełnia powyższe kryteria, mimo to nie zajmuje czołowych miejsc w rankingu wód mineralnych.

Dziś chcę zwrócić Twoją uwagę na kolejny bardzo ważny element, który pozwoli Ci w łatwy sposób oddzielić „ziarno od plew”. Ten element to zawartość magnezu, najważniejszego pierwiastka jaki występuje w wodach mineralnych. Woda mineralna to oczywiście nie jedyne naturalne źródło tego cennego minerału. Uzupełnia między 10 – 30% dziennego zapotrzebowania, ale najważniejsze magnez w wodzie występuje w bardzo przyswajalnej, zjonizowanej formie. Inne ważne źródła magnezu to warzywa, owoce, orzechy czy nasiona.

O znaczeniu magnezu w organizmie oraz zapotrzebowaniu na ten życiodajny pierwiastek, które wzrasta wraz z wiekiem, powiedziano już bardzo wiele. Świadczy o tym duża ilość cieszących się dużą popularnością suplementów. Niestety w porównaniu z naturalnymi źródłami magnezu mają niską wchłanialność.

W wodach pitnych zdarza się, że magnez nie jest pochodzenia naturalnego co ma negatywny wpływ na jego przyswajalność. Przykłady takich wód?

W sklepach można spotkać „wodę z magnezem” czy „wodę z jodem”. Tego typu wód nie zalicza się do grona naturalnych wód mineralnych, w których te czy inne pierwiastki są pochodzenia naturalnego, a woda nasycała się nimi przepływając przez skały dziesiątki czy setki lat. Wody mineralizowane czyli takie, które nasycane są minerałami w procesie produkcyjnym są osobną kategorią i nie można ich porównywać do naturalnych wód mineralnych i źródlanych. W pewnym sensie są one podobne do suplementów.

Kolejny przykład to woda pochodząca z filtrów do wody, które w procesie uzdatniania (np. odwrócona osmoza) usuwają z wody praktycznie wszystkie cenne składniki mineralne. W następnym kroku woda przepływa przez mineralizator. Sprzedawcy filtrów starają się przekonać swoich klientów, że uzyskana w ten sposób woda jest wysokiej jakości wodą mineralną.. W rzeczywistości nie mają nic wspólnego.

Ile powinno być magnezu w dobrej wodzie mineralnej?

Odpowiedź brzmi jak najwięcej. Nie jest możliwe przedawkowanie magnezu pochodzenia naturalnego pijąc wodę, która posiada w swoim składzie znaczną jego ilość. Trudno także zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na magnez pijąc jedynie wodę. Pamiętaj także, że nie występują w naturze wody, które nasycone są wyłącznie tym pierwiastkiem. Zwykle wysokiej zawartości magnezu towarzyszą także inne istotne dla organizmu minerały takie jak wapń, potas, jod, sód, chlorki czy wodorowęglany. Często to ich kompozycja, na przykład stosunek ilości magnezu i wapnia podnosi wartość wody z danego ujęcia.

Picie dużych ilości wód wysoko zmineralizowanych, czyli takich których suma składników mineralnych przekracza wartość 1500 mg/l może być niekorzystne i zbytnio obciążające dla nerek. Z reguły w wodach o wysokiej zawartości magnezu znajduje się także duża ilość sodu. Sód jest ważnym pierwiastkiem do osiągnięcia równowagi w organizmie, ale w dzisiejszych czasach cierpimy na jego nadmiar. Tu także możesz znaleść coś dla siebie – poszukaj wody niskosodowej, ale jednocześnie bogatej w magnez i wapń.

Przyjrzyjmy się teraz zawartości magnezu w najbardziej znanych polskich wodach mineralnych i źródlanych. Dane pochodzą z niezależnego rankingu wód mineralnych NutriRank.

Ranking wód mineralnych ze względu na zawartość magnezu

PozycjaNazwa wodyzawartość magnezu w mg/l
1Muszynianka134,7 mg/l
2Staropolska47,4 mg/l
3Jurajska32,8 mg/l
4Buskowianka Zdrój28,2 mg/l
5Cisowianka26,1 mg/l
6Nałęczowainka20 mg/l
7Kropla Beskidu17 mg/l
8Staropolanka16,2 mg/l
9Polaris16 mg/l
10Ostromecko12,7 mg/l
Porównanie znanych wód mineralnych i źródlanych ze względu na zawartość magnezu podaną w miligramach na litr

Podsumowanie

Do listy informacji, które możesz sprawdzić zanim sięgniesz po wodę butelkowaną, dodaj zatem zawartość magnezu. Każdy producent naturalnej wody mineralnej lub źródlanej ma ustawowy obowiązek podać na etykiecie ilość najbardziej znaczących kationów i anionów rozpuszczonych w wodzie. Magnez jest jednym z nich i powinien znajdować się na każdej etykiecie. Wyjątkiem są napoje, które udają tylko wody mineralne. Mowa o wodach smakowych. Pamiętaj, że są to napoje na bazie wody, najczęściej źródlanej. Picie wód smakowych przynosi więcej szkody niż pożytku dla organizmu. Na wodach smakowych nie znajdziesz także informacji o składzie mineralnym lecz informację o wartości odżywczej, zawartości cukru lub substancji słodzących. Dzięki temu łatwo odróżnić naturalną wodę mineralną od napoju.

Zanim sięgniesz po butelkę wody mineralnej sprawdź:

 • czy jest to naturalna woda mineralna średnio lub wysoko zmineralizowana
 • czy suma składników mineralnych jest wyższa niż 500 mg/l
 • czy zawartość magnezu jest większa niż 30 mg/l (im więcej tym lepiej)
 • czy woda nie zawiera zbyt dużej ilości sodu <15mg/l to woda niskosodowa

Jeśli masz pytania lub propozycje tematów zapraszam Cię do kontaktu przez nasz fanpage fb.com/wodastaropolska

Karol Góralski z wodadlafirmy.pl

paleta wody mineralnej dostawa

Woda mineralna z dostawą do firmy. Czy do domu też?

Aktualna sytuacja w Polsce i na świecie spowodowała wiele zmian w krótkim czasie.

W ostatnich tygodniach zanotowaliśmy znaczny wzrost zainteresowania hurtowymi zakupami wody mineralnej do firm, jak i wśród osób prywatnych. W związku z tym publikujemy wpis, który zawiera odpowiedzi na często zadawane pytania związane z logistyką, ilością butelek wody na palecie, wielkością minimalnego zamówienia czy sposobu i czasu realizacji zamówień. Poniżej lista najczęściej zadawanych w ostatnim czasie pytań oraz odpowiedzi.

Czy w wodadlafirmy.pl można zamówić wodę do domu, jako osoba prywatna?

Tak, nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej żeby zakupić hurtową ilość wody z dostawą do domu. Osoba prywatna powinna wybrać metodę płatności „Przelewy24” i opłacić zamówienie za pośrednictwem natychmiastowego przelewu.

Jaka jest minimalne zamówienie?

Jako producent oraz dystrybutor realizujemy zamówienia nie mniejsze niż paleta wody mineralnej (dotyczy to butelek 0,5l i 1,5l)

Ile butelek / zgrzewek mieści się na palecie?

Oto dane logistyczne o ilości butelek wody mineralnej na palecie:

 • 504 butelki dla wody w butelce o pojemności 1,5 litra
 • 1512 butelek dla wody w butelkach o pojemności 0,5 litra

Ile waży paleta z wodą i jakie ma wymiary? (dane logistyczne)

Waga palety wody mineralnej to około 800kg. Wymiary to 80x120x150 cm

Czy muszę mieć paletę na wymianę?

Dostarczamy wodę na paletach przemysłowych, bezzwrotnych. Nie musisz mieć palety na wymianę.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Zamówienia realizujemy z dnia na dzień, w dni robocze. Zamówienie złożone do godziny 10:00 realizowane jest tego samego dnia. 97% zamówień dostarczana jest do odbiorców na następny dzień roboczy. Pozostałe do dwóch dni roboczych.

Mieszkam w Krakowie, czy dostarczacie wodę na terenie Krakowa?

Oferta jest dostępna na terenie całej Polski. Dostarczamy wodę w dowolne miejsce, które posiada adres i jest dostępne dla samochodów ciężarowych powyżej 3,5t

Jaki jest koszt dostawy?

Dostawa jest darmowa na terenie całej Polski.

Jak dokładnie wygląda sposób dostawy?

Dostawy na terenie całej Polski realizują dla nas nasi partnerzy. Najczęściej dostawa realizowana jest przy pomocy samochodu ciężarowego z windą, który jest wyposażony w wózek paletowy. Kierowca zestawia paletę w całości we wskazane miejsca na utwardzonym terenie, w miejscu do którego można dojechać samochodem ciężarowym. Może to być parking czy inne dogodne miejsce przed firmą lub domem. Dostawa nie obejmuje usługi rozpakowania palety i wniesienia wody do pomieszczeń.

Nie znam wody Staropolska. Chcę jej spróbować przed zakupem. Gdzie mogę ją dostać?

Woda mineralna Staropolska jest sprzedawana niemal wyłącznie bezpośrednio od producenta i nie jest dostępna w sklepach. Jeśli jednak chciałbyś spróbować jak smakuje Staropolska wystarczy wejść na wodadlafirmy.pl , wybrać jeden z rodzajów wody i skorzystać z możliwości zamówienia bezpłatnych próbek. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w dolnej części strony z opisem każdej z wód.

Jaka jest cena wody mineralnej za butelkę?

Na dzień dzisiejszy cena wody mineralnej Staropolska w butelkach 1,5l to 0,99 zł netto z dostawą, 0,5l to 0,62 zł netto. Jeśli chcesz być na bieżąco zapoznaj się z naszą aktualną ofertą, która znajduje się w naszym sklepie internetowym https://wodadlafirmy.pl/

Gdzie znajduje się fabryka wody Staropolska?

Staropolska produkowana jest w malowniczo położonej miejscowości Iłża na pograniczu województwa Świętokrzyskiego i Mazowieckiego.

Jak mogę uzyskać kontakt aby dowiedzieć się więcej?

Zapraszamy do kontaktu przez email lub telefon, pod numerem telefonu 505 080 437

Karol Góralski z wodadlafirmy.pl

Woda gazowana czy niegazowana? Fakty i mity o wodzie gazowanej

Wiele osób uważa, że woda mineralna gazowana jest niezdrowa i ogranicza jej spożycie, w szczególności dla dzieci. Napoje gazowane mają złą opinię. Prawie każdy z nas słyszał, że picie gazowanych napojów sprzyja otyłości, osłabia zęby i ma negatywny wpływ na żołądek i układ trawienny. Jak jest naprawdę?

Wody gazowane dzielą się:

 • ze względu na pochodzenie rozpuszczonego w nich dwutlenku węgla
 • ze względu na stopień nasycenia

Podział ze względu na pochodzenie dwutlenku węgla

 • naturalna woda mineralna, naturalnie nasycona dwutlenkiem węgla – woda po nalaniu do butelek posiada taką samą ilość dwutlenku węgla co u źródła lub w razie utraty podczas procesów technologicznych jest ponownie nasycana dwutlenkiem pochodzącym z tego samego źródła
 • naturalna woda mineralna wzbogacona dwutlenkiem węgla ze źródła – w ten sposób oznacza się wody, których zawartość rozpuszczonego dwutlenku węgla jest wyższa niż w wodzie pochodzącej bezpośrednio z naturalnego źródła. Woda po procesie odżelaziania, tuż przed nalaniem do butelek jest nasycana dwutlenkiem węgla pochodzącym tego samego źródła
 • naturalna woda mineralna (lub źródlana) nasycona CO2 (gazowana) – to sposób oznaczania wody nieposiadającej naturalnie dwutlenku węglą, nasycanej przed nalewem do butelek. Dwutlenek węgla może być pochodzenia naturalnego lub o jakości wymaganej dla produktów spożywczych

Podział ze względu na stopień nasycenia wody CO2

 • wody nienasycone dwutlenkiem węgla – niegazowane, nie posiadające dwutlenku węgla
 • wody niskonasycone dwutlenkiem węgla – do 1500 mg/l CO2;
 • wody średnionasycone dwutlenkiem węgla – od 1500 do 4000 mg/l CO2;
 • wody wysokonasycone dwutlenkiem węgla – powyżej 4000 mg/l CO2.

Wody gazowane w Polsce są najczęściej nasycane dwutlenkiem węgla nienaturalnego pochodzenia, a ich stopień nasycenia jest średni (zawartość dwutlenku od 1500 do 4000 miligramów w litrze).

Woda gazowana powoduje otyłość?

Opinia o tym, że picie napojów gazowanych sprzyja otyłości jest uzasadniona faktem, że przeważająca większość jest słodzona duża ilością cukru lub mieszanek cukru i substancji słodzących. Nie ma to bezpośredniego związku z faktem, że napój czy woda jest gazowany. Woda w tym przypadku „oberwała rykoszetem” i jest także uznawana niesłusznie za.. mniej zdrową.

Woda gazowana źle wpływa na układ trawienny?

Woda gazowana nie ma określonego wpływu na organizm w przypadku osób ze zdrowym układem trawiennym. Może powodować dyskomfort w przypadku osób chorujących na refluks przełyku lub refluks żołądkowy. Dotyczy to w szczególności osób chorych spożywających wodę gazowaną w dużych ilościach. Niektórzy lekarze uważają jednak, że woda gazowana może wspomagać proces trawienia w początkowym jego etapie poprzez obniżenie pH w żołądku.

Nasycenie wody mineralnej dwutlenkiem węgla obniża jej pH co z kolei przez zwolenników wód o odczynie alkalicznym jest jej wadą. Według niektórych źródeł alkaliczne pH wody powoduje lepszą przyswajalność składników mineralnych i skuteczniejsze nawadnianie organizmu. Wodom o alkalicznym pH, poddawanym procesowi jonizacji przypisuje się działanie lecznicze poprzez właściwości antyoksydacyjne. Tematowi wody alkalicznej, REDOX (ORP), jonizatorom będą poświęcone osobne wpisy.

Woda gazowana źle wpływa na zęby?

To twierdzenie prawdopodobnie wynika z faktu, ze wody mineralne zostały w tym przypadku zaliczone do tej samej grupy co słodkie napoje. W rzeczywistości gazowana woda mineralna nie ma negatywnego wpływu na zęby. W przypadku napojów problem ma prawdodpobnie związek z kwasowym pH.  Journal of the American Dental Association opracowało analizę Amerykańskiego rynku napojów badając ich odczyn. Na potrzeby analizy przebadano ponad 300 napojów dostępnych na amerykańskim rynku i uznano, że większość z nich negatywnie wpływa na zęby ze względu na stopień kwasowości (pH >4). Większość wód mineralnych gazowanych w Polsce ma pH znacznie wyższe niż 4.

Woda mineralna gazowana – wady

Wadą dla niektórych może być smak – trudno z tym dyskutować, to kwestia gustu. Woda mineralna gazowana ma niższe, kwaśne pH. To niewątpliwa wada dla tych, którzy preferują wody alkaliczne lub o obojętnym pH. Woda gazowana w butelce PET może być przechowywana dłużej ze względu na stabilizujące właściwości dwutlenku węgla jednak doświadczenie mówi, że po upływie 12 miesięcy część dwutlenku węgla uleci do atmosfery.. i amatorzy mocno musującej wody mogą być rozczarowani.

Gazowana woda mineralna – zalety

Dla mnie osobiście woda gazowana jest po prostu smaczna. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że dwutlenek węgla stabilizuje skład fizykochemiczny wody powodując, że ów skład zmienia się w mniejszym stopniu niż w przypadku wody niegazowanej. Drugą zaletą jest funkcja zabezpieczająca przed przedostaniem się i rozwojem zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Dwutlenek węgla skutecznie konserwuje wodę wydłużając praktycznie okres, w którym będzie nadawać się do picia. Jeśli zatem planujesz zaopatrzyć się w zapas wody mineralnej na wypadek jej niedostatku to lepszym wyborem będzie naturalna woda mineralna gazowana lub lekko gazowana. Jeśli nawet nie preferujesz smaku wody gazowanej to pamiętaj, że dwutlenek węgla jest gazem, którego łatwo się pozbyć. Woda po odgazowaniu nie będzie co prawda w smaku dokładnie taka jak woda pierwotnie niegazowana ale zmieni się w nieznacznym stopniu.

Podsumowanie

Podawanie wody mineralnej małym dzieciom jest nieracjonalne z oczywistych powodów. Woda gazowana nie jest także dobrym wyborem do przygotowywania posiłków. Jeśli jednak traktujesz wodę mineralną jako źródło minerałów i sposób na skuteczne nawodnienie organizmu to woda gazowana wydaje się być bardzo dobrym wyborem.

Karol Góralski z wodadlafirmy.pl

Woda z kranu. Dlaczego NIE?

Woda nazywana kranówką to często używane określenie wody pitnej o niskiej jakości. Także tych butelkowanych lub dostarczanych w dystrybutorach butlowych. Czy słusznie? Co spowodowało taki stan rzeczy i dlaczego woda z publicznych sieci wodociągowych ma tak złą sławę? Czy rzeczywiście nie powinno się pić wody z kranu? Jeśli tak to dlaczego?

Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w tym krótkim wpisie.

Zasadniczo miejskie ujęcie wód podziemnych, na które składa się najczęściej wiele studni głębinowych to wody różnej jakości. W niektórych miastach do sieci wodociągowych pompuje się także uzdatnioną wodę z rzek. W związku z dość dużym zróżnicowaniem jakości wód podziemnych w skali Polski, w niektórych regionach dostępna jest woda o dobrym, porządnym składzie fizykochemicznym oraz pierwotnej czystości, a w innych woda o złym smaku wynikającym często z niewielkiej ale z łatwością wyczuwalnej ilości chloru oraz taka, która wymaga gruntownego uzdatnienia. Warto w tym miejscu dodać, że woda w ujęciach publicznych poddawana jest na ogół rygorystycznym kontrolom, które mają na celu wykluczenie możliwości dystrybucji wody, której jakość zagrażałaby życiu i zdrowiu jej użytkowników. Głównym problemem z jakim borykają się wodociągi jest utrzymanie dobrej jakości wody po przepłynięciu przez sieci dystrybucyjne – rurociągi.

Przyjrzyjmy się teraz czynnikom, które powodują, że „kranówka” kojarzy nam się najczęściej z wodą niskiej jakości lub wręcz nienadającą się do picia.

To właśnie obecność chloru jest jedną z głównych przyczyn złej opinii wód wodociągowych. Jego obecność jest łatwo wyczuwalna, a smak i zapach nieprzyjemny. Kolejną zauważaną przez nas wadą wody jest wytrącający się z niej kamień. Niektóre regiony Polski zasobne są w wody o wyższej zawartości jonów magnezu i wapnia, które pochodzą z utworów jurajskich. To one odpowiedzialne są za twardość wody i wytrącanie się ich w postaci pisaku oraz kamienia na ściankach czajnika, grzałce pralki i kabinie prysznicowej doprowadzając niejednokrotnie do uszkodzenia urządzeń. Widząc złogi kamienia w czajniku wiele osób nie pozostawia „suchej nitki” na wodociągach uznając, że dostarczana do domu czy do firmy woda nie nadaje się do picia.

Paradoksalnie taka twarda woda prawdopodobnie zawiera od kilkunastu do kilkudziesięciu miligramów jonów magnezu i wapnią, które niekorzystnie wpływają na urządzenia ale w rzeczywistości podnoszą jakość wody w kontekście jej przydatności do spożycia przez ludzi.

Jest jednak ryzyko, że mimo nasycenia jonami sodu, wapnia czy magnezu, w wyniku przepływania przez wielokilometrowe rurociągi zanieczyszcza się mechanicznie i mikrobiologicznie. Może być także „wzbogacona” o wspomniany wyżej podchloryn sodu, którym wodociągi starają się dezynfekować sieci.

Miałem niegdyś rozmowę na temat jakości wód z pracownikiem wodociągów, który uświadomił mi, że najbardziej porządnym rodzajem wody o przeznaczeniu do ujęć publicznych jest czysta, nie posiadająca zapachu.. miękka woda, pozbawiona minerałów. Dobra jakość z punktu widzenia pracownika wodociągów jak i statystycznego odbiorcy wody z sieci oznacza coś zupełnie innego niż dla osoby która traktuje wodę jako źródło odżywczych minerałów występujących w przyswajalnej zjonizowanej formie. Mam na myśli pracowników firm czy osoby uprawiające sport charakteryzujący się wysokim wydatkiem energetycznym. Naturalna woda mineralna to także ważny element diety kobiet w ciąży.

Podsumowując, woda z kranu w przypadku przeważającej większości ujęć nie zastąpi nam dobrej naturalnej wody mineralnej.

Ktoś mógłby zapytać czy zatem rozwiązaniem nie są filtry? Filtracja wody to zapobieganie przedostania się przez filtr zanieczyszczeń określonego rodzaju. Filtr, wbrew temu co mówią niektórzy sprzedawcy, nie jest w stanie w krótkim czasie nasycić wody praktycznie żadnym ważnym dla zdrowia składnikiem mineralnym występującym w naturalnych wodach mineralnych, a niewłaściwie użytkowany może sam stać się źródłem zanieczyszczeń (filtrom poświęcone będą osobne wpisy na tym blogu).

Czy zatem pić surową wodę z kranu jeśli ma dobry smak? Odpowiedź brzmi: to zależy.

Warto pamiętać, że w odróżnieniu od wody butelkowanej nie ma gwarancji, że woda ta nie jest zanieczyszczona mikrobiologicznie czyli nie zawiera bakterii lub innych typów zanieczyszczeń pochodzących z sieci. Prawdopodobnie woda z wodociągu nie jest także nasycona składnikami mineralnymi w takim stopniu jak dobre wody mineralne, o czym pisałem wyżej. Nie można jej zatem traktować jako źródła minerałów do zaspakajania naszego dziennego zapotrzebowania.

Podsumowując, nie pozostaje nam nic innego jak korzystanie z szerokiej oferty dostępnych na rynku naturalnych wód mineralnych. Ich dostępność może nie jest tak dobra jak wody kranowej ale dzięki wodadlafirmy.pl hurtowe zamówienia są realizowane praktycznie z dnia na dzień na terenie całej Polski.

Karol Góralski

Tania woda mineralna – to nie może być dobre..

Dziś kilka słów o tym, że nadzwyczaj często wysoka cena wód mineralnych nie odzwierciedla ich jakości. Zanim jednak przytoczę konkretny przykład wrócę na chwilę do tego co znaczy, że woda mineralna jest dobrej jakości?

Podstawowym kryterium jest oczywiście czystość. Naturalne wody mineralne zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 31 marca 2011 „nie mogą zawierać składników potencjalnie toksycznych naturalnego pochodzenia w stężeniach szkodliwych dla zdrowia”.

Można przyjąć, że wszystkie wody butelkowane spełniają to kryterium. Każdy producent legalnie prowadzący działalność zobligowany jest do okresowego badania wody co wyklucza możliwość aby do obrotu trafiła woda niezdatna do picia. Zdarzają się oczywiście niechlubne wyjątki ale w tym artykule nie będę się na nich skupiał.

Co zatem stanowi o jakości wód mineralnych jeśli wszystkie są czyste i zdatne do picia?

Odpowiedź jest prosta ale nie oczywista. O jakości wód świadczy też ich nasycenie.. minerałami. Jak sama nazwa wskazuje, naturalna woda mineralna to przede wszystkim źródło życiodajnych minerałów (magnez bardzo często określany jest mianem pierwiastka życia, wapń to budulec kości).

Jak zatem wytłumaczyć fakt, że wiele dobrze sprzedających się marek wód w Polsce, takich jak Żywiec Zdrój czy Kropla Beskidu, których cena przekracza niejednokrotnie 2 lub 3 zł za butelkę zawiera znikome ilości tych ważnych dla zdrowia jonów?

Według badań z ostatnich kilku lat, w Polsce pijemy co raz więcej wód mineralnych, co raz mniej słodkich napojów. Wskazuje to na wzrost naszej świadomości jako konsumentów.

Z danych wynika, że nadal nie przywiązujemy zbytniej uwagi do tego jaką wodę pijemy o czym świadczy fakt, że wspomniane powyżej marki wód świetnie się sprzedają. Jednym z wielu powodów jest zapewne to, że prawie codziennie poddawani jesteśmy działaniu kosztownych kampanii marketingowych, za które na koniec dnia musimy zapłacić przy kasie.

Tania woda mineralna jaką jest Staropolska łamię dość powszechną opinię, że wartościowe rzeczy są lub muszą być drogie. Dzieje się tak za sprawą naszego nowego podejścia do sprzedaży i dystrybucji, które polega na tym, że jako producent dostarczamy wodę mineralną bezpośrednio do firm, biur, na wydarzenia sportowe, wszędzie tam gdzie jest potrzebna. Poprzez maksymalne skrócenie drogi pomiędzy producentem, a konsumentem, minimalne nakłady na cele marketingowe, oferujemy wartościowy produkt w niskiej cenie jakim jest naturalna woda mineralna Staropolska.

Zapraszam Cię na https://wodadlafirmy.pl – gdzie dostępna jest tania woda mineralna z bezpłatną dostawą na terenie całej Polski

woda to nie wszystko.. odcinek 1.

Należy dodać, czysta woda to nie wszystko. Co kryje ten nieco przewrotny tytuł? W tym artykule rozpoczynam cykl, w którym dowiesz się jak odróżnić wartościową wodę od tej mało wartościowej albo nic nie wartej. 

Kiedyś było łatwiej ponieważ wody, których suma rozpuszczonych minerałów wyrażona w miligramach na litr przekraczała 500 mogły starać się o miano naturalnych wód mineralnych. Te, które nie spełniały tego podstawowego kryterium musiały być oznaczone na etykiecie jako wody źródlane. Nowe prawo unijne zniosło jednak stary, czytelny porządek w dziedzinie kwalifikacji rodzajowej wód i obecnie można napotkać niestety takie twory jak naturalne wody mineralne niskozmineralizowane, w których ogólna suma składników mineralnych wynosi 300 mg/l lub mniej i nie są one wskazane do picia na codzień, a długofalowo mogą niekorzystnie wpływać na organizm. 

Jak zatem połapać się w gąszczu marek, oznaczeń i informacji podawanych na etykietach wód?

W dużym uproszczeniu – woda, na której napisane jest, że jest naturalną wodą mineralną (nie źródlaną) oraz gdy suma składników mineralnych przekracza 500 mg/l (producent wody mineralnej ma obowiązek pisać jaka jest suma rozpuszczonych minerałów w przypadku wód mineralnych) może być brana pod uwagę jako taka, którą warto pić. Ale to nie wszystko! Co zatem stanowi o wartości i przydatności wody do spożycia? Czy nie wystarczy, że jest po prostu czysta?

Otóż od dawna wiadomo, że woda pełni szereg niezwykle ważnych funkcji w organizmie człowieka. Jedną z najważniejszych jest to, że jest ona źródłem niezbędnych do życia minerałów, a w szczególności magnezu i wapnia, które po rozpuszczeniu w naturalnej wodzie mineralnej przybierają łatwo przyswajalną formę, podobnie jak w przypadku warzyw i owoców.

Wobec powyższego, zanim sięgniesz po butelkę wody i zdecydujesz się na zakup zadbaj aby była to najlepiej woda o oznaczeniu naturalna woda mineralna średniozmineralzowana lub wysokozmineralizowyana, w której suma składników mineralnych przekracza 500 mg/l. 

Karol Góralski z wodadlafirmy.pl